Čistilna gobica za čiščenje trdovratne umazanije
Čistilna gobica je pripomoček za čiščenje v gospodinjstvu. Narejena je iz materiala z veliko luknjicami, ki dobro vpije tekočino.
Zgornja stran gobice je prevlečena z grobo strukturo, kar omogoča drgnjenje po umazanih površinah, s tem pa je odstranjevanje zasušene umazanije lažje.
Čistilna gobica je nepogrešljiv pripomoček za čiščenje v gospodinjstvu
Kako je nastala?
Prvotno je bila čistilna gobica narejena iz naravnih morskih gobic, danes pa je pretežno iz sintetičnih materialov. Prav s posnemanjem lastnosti naravne gobice, so znanstveniki naredili material, ki deluje podobno kot morska goba v naravi. To se je zgodilo leta 1952 z iznajdbo poliuretanske pene.
Iz česa je čistilna gobica narejena?
Sintetične gobice so izdelane iz poliestra, poliuretana ali rastlinske celuloze. Poliuretan je polimer. Njegovo ime se pogosto skrajša na PU ali PUR. Poliuretan je narejen iz organskih enot, ki se jim pridruži uretan.
Najpogosteje uporabljena čistilna gobica
Ko pomislimo na čistilno gobico, se nam pred očmi prikaže čistilna gobica rumene barve s črnim abrazivnim slojem na eni strani. To je najpopularnejša čistilna gobica na svetu.
Uporaba čistilne gobice
Penasti, mehki del gobice je namenjen čiščenju različnih površin v gospodinjstvu kot tudi za čiščenje avtomobila in drugih elementov našega doma.
Grobi del gobice navadno služi odstranjevanju zasušenih ostankov zapečene hrane v ponvah in loncih in tudi odstranjevanju nečistoč, ki jih drugače težje odstranimo.
Kadar pri čiščenju uporabljamo grobi del gobice, moramo biti še posebej pozorni, da ne poškodujemo in opraskamo občutljivih površin.
Obstajajo tudi različni tipi abrazivnega sloja čistilne gobice, pri čemer so eni namenjeni občutljivim površinam, drugi za odstranjevanje bolj trdovratne umazanije.
Pogosto zastavljena vprašanja
Da bi bilo čiščenje s čistilno gobico kar se da varno in higienično, je pomembno, da določite uporabo čistilne gobice za različna področja v gospodinjstvu. V kuhinji je potrebno ločiti čistilno gobico za posodo, pult in surovo meso. Prav tako tudi v kopalnici, kjer moramo ločiti med čiščenjem WC školjke in drugih sanitarnih površin.
Če čistilne gobice ostajajo dolgo mokre, se v njih začnejo množiti nevarne bakterije. Da bi to preprečili, jih moramo po vsaki uporabi temeljito sprati in osušiti.
Obstajajo trije načini za čiščenje in razkuževanje gobic, tako da so še naprej varne za uporabo.
Čiščenje gobice v pomivalnem stroju :čistilno gobico položite v zgornji predal pomivalnega stroja in uporabite najdaljši cikel pranja in sušenja posode.
Čiščenje v mikrovalovni pečici : mokro čistilno gobico položite za 1 minuto v pečico. Da preprečite opekline, počakajte 10 minut in šele nato vzemite v roke čistilno gobico.
Za čiščenje lahko uporabite raztopino vode in belega kisa, kamor za vsaj 30 minut namočite čistino gobico in nato dobro sperite pod tekočo vodo.
Kljub rednemu vzdrževanju čistilne gobice je neizbežno, da gobica po določenem času ni več uporabna. Ko se začne trgati in razpadati, je to znak, da jo morate zavreči. Priporočamo, da to naredite enkrat na teden.
Pred čiščenjem občutljivih površin preizkusite čiščenje na manjšem, nevidnem delu površine.
Naša podporna služba vam je na voljo na tel. št. 02 805 06 00 od ponedeljka do petka, od 07:00 do 15:00 ure. Lahko pa nam tudi pišete na e-naslov info@tipitop.com.
Naročila iz naše spletne strani vam dostavimo na vaš naslov.